Ulaşım

Karayolu İle

Otobüs İle 

Manisa’ya Türkiye’nin her yerinden şehirlerarası otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Tüm şehirlerdeki otogarlardan Manisa’ya direkt yada endirekt olarak seferler bulunmaktadır.

Özel Araç İle

Manisa Ege Bölgesi’ndedir. Doğudan Uşak ve Kütahya, kuzeyden Balıkesir, güneyden Aydın, güneydoğudan Denizli, güneybatı ve batıdan İzmir İlleriyle çevrilidir.

Manisa’ya özel aracınızla ulaşmak için Ankara istikametinden gelenlerin Ankara, Afyon, Uşak şehirleri üzerinden geçerek Manisa İl sınırına ulaşabilirler. Manisa il sınırına doğudan giriş yaparak Kula, Salihli, Ahmetli, Turgutlu ilçelerini takip ederek Manisa şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Manisa’ya özel aracınızla ulaşmak için İstanbul istikametinden gelenlerin İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir şehirleri üzerinden geçerek Manisa il sınırına ulaşabilirler. Manisa il sınırına kuzeyden giriş yaparak Akhisar ve Saruhanlı ilçelerini takip ederek Manisa şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Manisa’ya özel aracınızla ulaşmak için Antalya istikametinden gelenlerin Antalya, Denizli, Aydın, İzmir şehirleri üzerinden geçerek Manisa il sınırına ulaşabilirler. İzmir ilinden çift şeritli bölünmüş yol ile 20 dakikada Manisa şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Demiryolu İle

Ankara istikametinden (Ankara, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Manisa) Manisa’ya ulaşmak için;
-9 Eylül Ekspresi
-İzmir Mavi Treni
-Karesi Ekspresi
-Ege Ekspresi
trenlerini kullanabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları

Havayolu İle

İlimize en yakın havalimanı İzmir ilindeki Adnan Menderes Havalimanı’dır. İzmir Adnan Menderes Havalimanının Manisa’ya uzaklığı 40 km.’dirHavalimanından ilimize ulaşmak için öncelikle havalimanı servisini kullanarak İzmir Otogarı’na ulaşmanız gerekmektedir. Otogardan Manisa’ya her 15 dakikada bir otobüs bulunmaktadır.

İzmir Otogar’ından Manisa 35 km. uzaklıktadır. Manisa Otogarı’na ulaştığınızda şehrin merkezi 500-600 m. uzaklıktadır. İsterseniz şehir içi ulaşımı için minibüsleri, midibüsleri ve taksileri kullanabilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

Manisa’da ulaşım minibüsler, midibüsler ve taksiler ile yapılmaktadır. Mesir Festivali süresince yapılacak etkinlikler genelde şehir merkezindedir ve yaya olarak ulaşmak çok kolaydır.Şehir merkezi dışında olan organizasyonlara ulaşım:
-Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’ne ulaşmak için; Manisa Otogarını-Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ne ulaşmak için; tüm minibüs ve midibüs duraklarını-Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı’na ulaşmak için; tüm minibüs ve midibüs duraklarını kullanabilirsiniz.